Dzień Dziecka

W tym roku postanowiliśmy zorganizować Dzień Dziecka na sportowo i kolorowo, dlatego na hali odbywały się konkurencje lekkoatletyczne, natomiast mała sala gimnastyczna stała się sceną dla szkolnych artystów, którzy prezentowali swoje talenty w konkursie Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Uczniowie kl. I-III uczestniczyli w turnieju przygotowanym przez wychowawców klas. Śmiesznych zadań nie brakowało. Aby zdobyć bilet do bajkowej krainy m. in. trzeba było pokonać slalom w siedmiomilowych kaloszach lub przejść przez tunel.

Dzień Dziecka rozpoczęliśmy przywitaniem solenizantów czyli wszystkich uczniów. Najpierw na artystycznej scenie występowali reprezentanci klas IV-VI, wśród których I miejsce zajęła grupa z kl. IV a, uczniowie klas starszych w tym czasie zmagali się z takimi zadaniami jak: przeciąganie liny, sadzenie ziemniaków, bieg w workach oraz inne sportowe wyzwania – tam emocji również nie brakowało. Następnie klasy zamieniły się miejscami i to uczniowie kl. VII, VIII i III gim. występowali na scenie. W kategorii młodzieżowej zwycięstwo wywalczyła sobie klasa VII b. W sportowe wyzwania dla młodszych uczniów, włączali się również nauczyciele, by wesprzeć swoich podopiecznych w konkurencjach zespołowych; o mały włos nie pękła przeciągana lina od nadmiaru angażowanej dla zwycięstwa siły. Na koniec obchodów Dnia Dziecka najmłodszych uczniów odwiedzili panowie strażacy, którzy zostali zaproszeni po odbiór maskotek i pluszaków, które zbieraliśmy również dla dzieci. 

Wszystkim dzieciom życzymy dużo zdrowia, uśmiechu na twarzy, wzorowego świadectwa oraz udanych zbliżających się wakacji.

Dziękujemy Radzie Rodziców, która wszystkim dzieciom ufundowała tego dnia lody.

                                                                                          Galeria zdjęć                                                       Organizatorzy