Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020

„Jeszcze niedawno słyszeliśmy dźwięk szkolnego dzwonka, który życzył nam słonecznych wakacji, a już dźwięczy on głośno, witając nas radośnie. Minął czas beztroski, radosny, obfitujący w słońce i niesione z nim uciechy. Czas powrócić do szkolnych ławek i do nowych obowiązków”, takimi słowami prowadząca Kinga Kaczorowska powitała  nowy rok szkolny 2019/2020.

Tego dnia odbyły się trzy uroczyste apele. Pierwszy dla klas 1-3 szkoły podstawowej, gdzie powitano uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli swoją szkolną przygodę. Następnie klasy 4-6 powitały nowy rok szkolny. Na tych apelach głos zabrały sekretarz Gminy Kaliska pani Bożena Jeleniewska oraz pani wicedyrektor Bogumiła Wałaszewska, która przypomniała wydarzenia z okresu wybuchu II wojny światowej, życzyła również, aby nauka była nie tylko obowiązkiem, ale także przyjemnością. Na koniec odbył się uroczysty apel dla klas 7-8 szkoły podstawowej. Podczas tego apelu głos zabrali wójt Gminy Kaliska pan Sławomir Janicki, przewodniczący Rady Gminy pan Zbigniew Szarafin oraz dyrektor szkoły pan Adam Lewandowski, który wspomniał o rocznicy wybuchu II wojny światowej i poprosił wszystkich zebranych o uczczenie pamięci poległych minutą ciszy, oraz przypomniał, że szkoła to miejsce, do którego przychodzimy z motywacją do dobrej pracy, podsumował również dokonane w czasie wakacji szkolne inwestycje. Następnie głos zabrała młodzież. W części artystycznej mogliśmy usłyszeć wiersze oraz życzenia na powitanie nowego roku w wykonaniu Martyny Ebertowskiej oraz Filipa Cieślewicza. Uczniowie także upamiętnili osiemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej przy dźwiękach syren, odgłosów zrzucanych bomb oraz komunikatu wojennego; dopełnieniem występu uczniów było wykonanie pieśni patriotycznej „Dziś idę walczyć mamo” w wykonaniu sióstr Amelii i Aleksandry Węsierskich.

Mamy nadzieję, że będziemy wspólnie tworzyć ten rok szkolny, pełni  entuzjazmu w atmosferze przyjaźni i wzajemnego szacunku.

Niech ten rok dla wszystkich będzie obfity w marzenia, które nabierają realnych kształtów.

Niech każdy będzie sobą.

Niech każdy z nas rozwija swoją pasję, swój talent.

Niech każdy będzie uważny na drugiego człowieka.

Niech nie będzie zmarnowanych dni.

Niech nasza szkoła będzie czymś więcej! Stwórzmy miejsce, do którego każdy z nas będzie chciał wracać z radością.

Niech ten rok  szkolny będzie najpiękniejszy.

                                                                                  Galeria zdjęć                                                   Opiekunki SU