Uczniowie klas I po raz pierwszy w bibliotece

12 i 13 kwietnia gościłam w bibliotece uczniów klas I na pierwszej lekcji bibliotecznej.

Pierwszoklasiści poznali najważniejsze pojęcia związane z książką i biblioteką takie jak: biblioteka szkolna, biblioteka publiczna, księgarnia, bibliotekarz, czytelnik. Dowiedziały się również jakie zasady obowiązują w bibliotece oraz w jaki sposób wypożyczać książki. Dużą część lekcji poświęcono na rozmowy o poszanowaniu książek. Uczniowie z uwagą wysłuchali „próśb książki”. Kulminacyjnym punktem i zarazem niezwykle emocjonującym, było wybranie ciekawej książeczki, i jej wypożyczenie. Mam nadzieję, że od tej chwili najmłodsi czytelnicy często będą odwiedzać bibliotekę, gdzie czeka na nich wiele interesujących bajeczek.

                                      Galeria zdjęć                           Sylwia Pasterska