8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Obchodzony 8 maja Dzień Bibliotekarza i Bibliotek stał się doskonałą okazją do spotkań z uczniami i rozmów na temat pracy bibliotekarza i biblioteki. Tym razem na lekcje biblioteczne zaproszono uczniów trzech klas piątych. W pierwszej części lekcji piątoklasiści zapoznali się z sylwetką włoskiego malarza Giuseppe Arcimboldiego i uczyli się analizować obraz jego autorstwa pt. „Bibliotekarz”. Przy okazji utrwalili sobie takie pojęcia jak: portret, martwa natura, reprodukcja, kopia, oryginał, bibliofil, kolekcjoner, erudyta. W drugiej części lekcji uczniowie pracowali w grupach, tworząc „słoneczka” przedstawiające cechy charakteryzujące dobrego bibliotekarza. Według nich bibliotekarz powinien być oczytany, uprzejmy, z poczuciem humoru, uśmiechnięty, pomysłowy, mądry, spokojny, cierpliwy itp. Aby zachęcić uczniów do lektury książek na temat sztuki przygotowano ich wystawę.

Na zakończenie, w ramach pracy domowej, poproszono chętnych uczniów o przygotowanie życzeń dla biblioteki. Najciekawsze prace zostaną wyeksponowane na gazetce w bibliotece. Spotkaniom towarzyszyła bardzo miła atmosfera, z czego pani bibliotekarka w dniu swojego święta bardzo się cieszyła.

                                                                                                Galeria zdjęć                                             Sylwia Pasterska