Pani Monika Pomirska gościem akcji CPCD

Cała Polska czyta dzieciom - książkę „Chłopiec z Lampedusy” czyta Pani Monika Pomirska

14 maja br. odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Jego uczestnikami byli uczniowie klas czwartych. Zaprosiliśmy do czytania wyjątkową osobę, dr Monikę Pomirską - pracownika Uniwersytetu Gdańskiego, specjalistkę od literatury dziecięcej. Pani Monika wybrała książkę Rafała Witka pt. „Chłopiec z Lampedusy” wydaną w serii Wojny Dorosłych-Historie Dzieci.

Uczniowie z  przejęciem wysłuchali fragmentów książki, której głównymi bohaterami są:  polska dziewczynka mieszkająca wraz z mamą na włoskiej wyspie Lampedusa i afrykański chłopiec o imieniu Tandżin. Po wysłuchaniu przyszedł czas na dyskusję prowadzoną przez Panią Dominikę Fijał i Panią Monikę. Rozmowy dotykały bardzo ważnych, trudnych i niezwykle aktualnych tematów takich jak: wojna, ucieczka, bieda, niebezpieczeństwo, ale również tolerancja, przyjaźń, bezinteresowna pomoc i zaufanie. Nasz miły gość, Pani Monika, przyszła do nas z prezentami. Podarowała bibliotece aż cztery ciekawe książki, wzbogacając w ten sposób nasz księgozbiór.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Monice Pomirskiej za włączenie się do naszej akcji i za piękne prezenty.

                                                                    Galeria zdjęć                           Sylwia Pasterska