CPCD - o radości czytała Pani Maria Jolanta Ignaciuk

Cała Polska czyta dzieciom - o radości czytała Pani Maria Jolanta Ignaciuk

28 marca br. do biblioteki przybyły dwie grupy przedszkolne Krasnale i Jeżyki, aby wziąć udział w cyklicznej akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Oprócz organizatorek czekał tam na wszystkich miły gość, Pani Maria Jolanta Ignaciuk, emerytowana nauczycielka wychowania fizycznego. Marzec to miesiąc, kiedy przychodzi wiosna, a cała przyroda budzi się do życia. Cieszymy się bardzo z tych zmian i z tego powodu jako główny temat naszego spotkania wybraliśmy RADOŚĆ.

Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy w dokończanie zdań: „Jestem radosny kiedy…”, Jestem smutny, kiedy…”. Następnie maluchy za pomocą mimiki twarzy pokazywały uczucia smutku i radości. Potem Pani Jolanta, z natury bardzo pogodna i energiczna osoba,  przeczytała historię o Panu Radosnym autorstwa Rogera Hargreavesa. Uczniowie bardzo uważnie słuchali, aby móc odpowiadać na szczegółowe pytania dotyczące lektury. Na koniec maluchy miały możliwość oceny naszego spotkania. Okazało się, że prawie wszystkim zajęcia bardzo się podobały. Czas naszego radosnego spotkania bardzo szybko minął. Każdy jego uczestnik wyszedł z biblioteki bardzo uśmiechnięty ze słodkim lizakiem w ręku, podarunkiem od Pani Jolanty. Nasz gość, w podzięce za tę lekcję, także został obdarowany pięknymi kwiatkami. Chcielibyśmy, aby przeczytana historia nauczyła dzieci doceniać piękne chwile, jakich doświadczamy w życiu oraz tego, aby umieć zachować dobry nastrój i nie smucić się bardziej niż to konieczne.

Dziękujemy bardzo Pani Marii Jolancie Ignaciuk za wspólnie spędzone chwile i optymizm, jakim nas zaraża.

                                                                                       Galeria zdjęć                                                       Sylwia Pasterska