Pasowanie na czytelnika uczniów klas I

Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas I.  W tym roku szkolnym ten uroczysty moment nastąpił 17 maja w piątek na drugiej, trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej.

Na najmłodszych czytelników wraz z Panią bibliotekarką czekały niezwykłe bajkowe postaci: Czerwony Kapturek, Pippi, Kot w butach, Strażak Sam i Królowa Książka. Pierwszaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu przygotowanym przez uczennice klasy IV a należące do Koła Przyjaciół Biblioteki. Dzieci wysłuchały próśb Książki, odpowiadały na zagadki i pytania związane ze znajomością najbardziej znanych bajeczek i wierszyków. Miłym akcentem było wspólne odśpiewanie hymnu biblioteki i piosenki pt. „Dziś w bibliotece wielka zabawa”. Najważniejszym momentem  uroczystości było złożenie przyrzeczenia wypowiadanego przez Panią bibliotekarkę i powtarzanego przez uczniów oraz pasowanie na czytelnika. Aby jeszcze bardziej podkreślić uroczysty charakter tego spotkania, każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, torbę cukierków, a wszyscy mali czytelnicy zakładki do książek.

Ogromne podziękowania dla Mai Liczywek, Mileny Rybackiej, Oriany Beling, Heleny Kozickiej, Oliwii Truskowskiej za aktywny udział w przygotowaniu uroczystości oraz wspaniałe odegranie swoich ról wymagających pamięciowego opanowania tekstu i trzykrotnego zaprezentowania.

                                                                                       Galeria zdjęć                                       Sylwia Pasterska